loading...

پالیز گزدو

نهال بادام شکوفه ؛ یکی از پرطرفدارترین انواع نهال بادام در ایران

SAJJAD بازدید : 1 پنجشنبه 09 ارديبهشت 1400 نظرات ()

نهال بادام شکوفه ؛ یکی از پرطرفدارترین انواع نهال بادام در ایران

خصوصیات  نهال بادام شکوفه

یکی از ارقام بسیار با کیفیت و پر مشتری بادام از نهال بادام شکوفه ؛ به دست می آید. این بادام که مانند دیگر انواع بادام از نوع ناسازگار است، بر روی اسپور های درخت می روید و میزان باردهی بالایی دارد. نهال بادام شکوفه ، بومی ایران و منطقه آذر شهر است و دارای پوسته ای سخت می باشد . این رقم از انواع نهال های وارداتی و فرانسوی به کشورمان است ، که از دهه ی شصت به این طرف ، به یکی از پر خریدارترین ارقام بادام در میان باغداران مبدل شده است.

گستره ی رشد این بادام در سطح جهان بالاست

گستره ی رشد این بادام در سطح جهان بالاست ، اما یکی از بهترین انواع این بادام در نوع ایرانی آن نهفته است که با دارا بودن مقدار بالای گوشت، اندازه ی مناسب و بسیاری از صفات دیگر خصوصا مزه لذیذ آن، آن را به یکی از بادام های خاص در میان دیگر ارقام تبدیل نموده است.

یکی از معضلاتی که کشت بادام را گاه به مخاطره می اندازد و گاهی به کلی بی ثمر می کند؛ سوم و سرمای بهاری است که سبب از دست رفتن غنچه ها و در نتیجه بار ندادن درخت می گردد. در حالی که ، نهال بادام شکوفه با خصوصیات ویژه و مخصوصا دیرگل بودن خود، از این عارضه مصون است و مقاومت بالایی در برابر سرما دارد.

نهال بادام شکوفه ، را با توجه به اقلیم ایران می توان یکی از بهترین ارقام بادام ذکر کرد و خصوصیات بالقوه آن، باعث شده تا باغداران و کشاورزان زیادی به سوی این نهال سوق پیدا کنند.

رنگ میوه

نهال بادام شکوفه و میوه آن دارای گوشتی آبدار و بسیار شفاف شیرین است. ممکن است بر اثر تلقیح طبیعی برخی از گونه های جهش یافته بادام مامایی، شاهد بارور بودن دوقلوی این، میوه باشید که از تراکم نره های طبیعی حاصل از جابه جایی طبیعی، صورت می گیرد.

خصوصیات درخت

 

از دیگر ویژگی های نهال بادام شکوفه ، دارا بودن مواد مغذی ضروری، خصوصا ویتامین های زیاد و بسیار واجب ، جهت بدن انسان است. از نظر گیاه شناسی نهال بادام شکوفه ، در رده ی گل سرخیان و تیره ی بادامیان قرار می گیرند.فرمولوژی نهال بادام شکوفه و میوه ی آن در مقایسه با دیگر ارقام، چندان متفاوت نیست و تنها تفاوت آن را می توان در کمی نوک تیز ، بودن این رقم دانست. رقم نهال بادام مامایی، از نوع پایه رویشی است.

شرایط محیط کاشت

رشد نهال بادام شکوفه ، بالا است و به راحتی می توان در سال اول کاشت آن ، شاهد به بار نشستن هر چند کم و معدود آن بود. بی نظیرترین انواع درخت بادام مامایی را می توان، در جنگل های کردستان یافت. جایی که مامن و زادگاه این بادام بسیار با کیفیت است. اما به طور کلی،  بهترین محل کاشت این رقم در شهرهایی با آب و هوای معتدل رو به سرد یا دارای آب و هوای سرد و خشک است.

زمان گل دهی

زمان گل دهی نهال بادام شکوفه ، مانند بیشتر درختان در فصل بهار است و در نوع خود ، یکی از زیباترین درختان شکوفای بهاری است. یکی از ویژگی های نهال بادام شکوفه با توجه به دیرگل بودن آن؛ این است که در زمان گلدهی اش، می توان به این نتیجه رسید که فصل گل دهی درختان، آغاز شده است و نهال بادام شکوفه و دیگر ارقام با کیفیت بسیار بالای بادام، در حقیقت مانند متر و سنجه ، برای به پایان رسیدن سرمای نامطلوب برای درختان ، و مرکبات است. از این رو ، این نهال به متر بهاری نیز معروف است.

تحمل سرمای زمستانی و تحمل گرمای تابستان

نهال بادام شکوفه ، جهت آنکه گل دهی و جوانه دادن مناسبی را دارا باشد، نیاز به یک پریود زمستانی سرد ، به میزان میانگین 700 ساعت در دمایی پایین تر از 3 درجه سلسیوس نیاز دارد.

تحمل سرمای زمستانه  آن به حدود -20 درجه سلسیوس می رسد و در هوای گرم نیز عملکردی بسیار خوب از خود نشان می دهد. این نهال در صورت تدریجی بودن سرما و برودت محیط، نیاز به میزان قرار گیری بالاتری در برابر سرما دارد و گاه باید تا 800 ساعت یا بیشتر سرما ببیند تا بتواند عملکرد خوبی از خود ، نشان دهد.

گرده افشان

این نهال، برای باردهی به گرده افشان نیاز مبرم دارد و بهترین نوع گرده افشان برای این رقم، از نوع حریر است.

ارتفاع درخت

این درخت، تا ارتفاعی بین 6 تا 8 متر رشد می کند. درخت این میوه، دارای برگ هایی پر طراوت و شاداب است . قدرت کلروفیل سازی این درخت، در نوع خود مثال زدنی است. نهال بادام شکوفه ، دارای چوبی با کیفیت و قدرتمند است.

فواصل کاشت

بهترین فاصله میانی بادام مامایی ،6 متر در 6 متر یا کمی بیشتر می باشد.

نیاز به آبیاری

به صورت تجربی می توان گفت در مناطق مستعد، همانند جنگل های کردستان و خصوصا در نشیب ها، این درخت به خوبی با آب باران آبیاری می شود. اما در صورت آبیاری مصنوعی، این درخت به میزان آبی بین 6 تا 8 هزار متر مکعب آب، در سال به ازای هر هکتار نیاز دارد.

تاریخ رسیدن میوه

نهال بادام شکوفه ، از نوع زودبازده است و می توان انتظار رسیدن و برداشت آن را در میانه تابستان داشت.

بهترین و پر بازده ترین نهال های بادام را در نهاستان پالیز (سعید قاسمی) سفارش دهید
همانطور که در این مقاله خواندید، انتخاب بهترین و پر بازده ترین درخت بادام بهترین انتخاب برای باغ بادام است. نهال های بادام پربازده نقش بسیار مهمی برای توسعه و کارآفرینی در حوزه کشاورزی میباشد. انتخاب برترین و پربازده ترین نهال بادام خیال شما را بابت توسعه باغ بادام راحت میکند. نهالستان پالیز با تولید باکیفیتترین و برترین نهال های بادام ,نهال بادام آذر ,نهال بادام تونو ,نهال بادام مامایی ,نهال خوشه ای ,نهال بادام شکوفه ,نهال بادام  منقا,نهال بادام  پسته ای,آماده خدمترسانی به مشتریان عزیز است.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید نهال بادام میتوانید با شماره 09021832393 تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

مهمترین ویژگی نهال بادام فرانیس؟

SAJJAD بازدید : 1 پنجشنبه 09 ارديبهشت 1400 نظرات ()

مهمترین ویژگی نهال بادام فرانیس؟

نهال بادام فرانیس از ارقام اصلاح شده روز دنیا به شمار می رود. به طوری که می توان گفت این گونه از بادام در بین بادام های جهان جز بهترین ارقام دیر گل کاغذی است. این محصول در کشور ما نیز در چند سال های اخیر کاشته شده و با شرایط جوی این منطقه سازگاری خوبی نشان داده است. برای آشنایی با آن سعی می کنیم در این مطلب به دو بخش اصلی یعنی؛ مهمترین ویژگی نهال بادام فرانیس و در بخش دوم به نحوه رسیدگی و عمل آوری این نوع بادام اشاره کنیم تا بیشتر با آن آشنا شوید.

مهمترین ویژگی نهال بادام فرانیس

عمر مفید: با توجه به بررسی های انجام شده در این زمینه مشخص شد که عمر مفید نهال بادام فرانیس حدود ۳۵ تا ۴۵ متغیر است. این میزان البته بستگی به شرایط و موقعیت کاشت آن دارد.

رنگ میوه: میوه آن شفت و به رنگ سبز است که از کرک های فراوانی پوشیده شده است و نیز مغز آن نیز از یک لایه به رنگ قهوه ای پوشیده شده است

تاریخ رسیدن میوه: باید گفت که زمان گلدهی نهال بادام فرانیس حدودا ۲۰ روز بعد از ارقام معمولی بادام است. گل های این نوع درخت سفید و صورتی رنگ است و در فصل بهار قبل از باز شدن جوانه های برگ گل ای آن ظاهر می شود؛ و میوه آن حدودا در شهریور ماه است.

ارتفاع درخت: ارتفاع نهال بادام فرانیس در شرایط و موقعیت مناسب به ۶ الی ۸ متر می رسد، اما این میزان در کشور ما با توجه به ویژگی های آب و هوایی از ۴ متر تا ۶ متر متغیر است.

نهال بادام فرانیس

میزان باردهی نهال بادام فرانیس: میوه این نوع درخت را می توان بعد از رسیدن به صورت خشک برداشت کرد. متوسط برداشت نهال بادام فرانیس از هر هكتار حدود ۵/۱ تن و متوسط برداشت از هر هكتار باغات دیم ۸۰۰ كیلو می باشد. البته این مقدار برداشت بستگی به نوع درخت و میزان رسیدگی به موقع دارد.

تحمل سرمای زمستانی و تحمل گرمای تابستان: یکی از عواملی که بر محصول این درخت تاثیر زیادی می گذارد سرماهای دیر رس بهاره است و این قضیه به علت شکوفه دادن زود هنگام نهال بادام فرانیس می تواند باعث محدودیت کشت آن در کشور ما شود. میزان تحمل گرمای تابستانه آن نسبت به سرمای بهاره و زمستانه آن بیشتر است و می تواند دمای بالای ۳۵ درجه را نیز تحمل کند.

نهال بادام فرانیس

نحوه رسیدگی و عمل آوری نهال بادام فرانیس؟

شرایط محیط کاشت: نهال بادام فرانیس باید در خاک با زهکشی خوب به عمل آید، این نوع بادام در انواع خاک ها قابلیت رشد را دارد به عنوان مثال؛ خاک لومی، شنی یا خاک روسی؛ اما بهترین و مناسب ترین نوع خاک برای رشد این درخت خاک با PH حدود ۵/۶ است.

فواصل کاشت: فواصل کاشت نهال بادام فرانیس نیز بسته به موقعیت زمین و شرایط بارندگی و نیز در زمین های مسطح و غیر شیبدار حدود ۵*۴ می باشد و در هر هکتار می توان حدود ۵۰۰ اصله نهال از آن را کشت کرد.

نیاز به آبیاری: به طور معمول یک هکتار از این نوع بادام به میزان ۶ تا ۸ هزار متر مکعب آب نیاز دارد. بهترین زمان برای آبیاری بادام فرانیس ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه است.

نحوه عمل آوری نهال بادام فرانیس

نیاز به سمپاشی: از مهمترین آفاتی که بر روی نهال بادام فرانیس ظاهر می شود، لکه های آجری بادام است. این آفت روی برگ بادام نخست بار به صورت لکه هایی به رنگ سبز ظاهر می شود؛ و به مرور به رنگ قرمز آجری تغییر پیدا می کند. بهترین راه برای پیشگیری از آن جمع آوری برگ های ریخته شده در سطح خاک و سوزاندن آنها در اواخر پاییز است و همچنین سم پاشی با مواد بردوفیکس ١۰ در هزار پس از ریزش و قبل از ریزش ٧۰ درصد برگ ها در پاییز از پیشرفت آن جلوگیری می کند.

هرس: بهترین و سودمندترین روش برای بالا بردن میزان باردهی نهال بادام فرانیس هرس به موقع آن است. هرس مختصر و سودمند این درخت بهتر است اما انجام نادرست آن می تواند باعث خسارات زیاد به درخت شود. بهترین کار کمک گرفتن از افراد متخصص در این زمینه است.

همانطوری که می دانید بیشترین سطح زیركشت و تولید بادام در ایران مربوط به شهرستان سروآباد است. برای تهیه این محصول مفید و کارآمد بهتر است به این شهر سفر کنید. البته این محصول را می توانید از فروشگاه های موجود در سطح شهر و نیز وب سایت های اینترنتی با ارزان ترین قیمت تهیه کنید.

بهترین و پر بازده ترین نهال های بادام را در نهاستان پالیز (سعید قاسمی) سفارش دهید
همانطور که در این مقاله خواندید، انتخاب بهترین و پر بازده ترین درخت بادام بهترین انتخاب برای باغ بادام است. نهال های بادام پربازده نقش بسیار مهمی برای توسعه و کارآفرینی در حوزه کشاورزی میباشد. انتخاب برترین و پربازده ترین نهال بادام خیال شما را بابت توسعه باغ بادام راحت میکند. نهالستان پالیز با تولید باکیفیتترین و برترین نهال های بادام ,نهال بادام آذر ,نهال بادام تونو ,نهال بادام مامایی ,نهال خوشه ای ,نهال بادام شکوفه ,نهال بادام  منقا,نهال بادام  پسته ای,آماده خدمترسانی به مشتریان عزیز است.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید نهال بادام میتوانید با شماره 09021832393 تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

نهال بادام آذر

SAJJAD بازدید : 0 پنجشنبه 09 ارديبهشت 1400 نظرات ()

 نهال بادام آذر :

بادام از جمله میوه ها و یا به تعبیری خشکبارها می باشد که از طرفداران بسیار زیادی برخوردار می باشد. این محصول بی نظیر فواید بیشماری را برای بدن به همراه خواهد داشت. با توجه به بازار پر رونق این محصول ، فروش نهال بادام خوشه ای آذر در بین باغداران رواج بسیار زیادی خواهد داشت. این ارقام از اصالت ایرانی برخوردار هستند. این نهال توسط نهالستان ما با بهترین کیفیت و مرغوبیت در اختیار باغداران و همچنین افراد ، قرار خواهد گرفت. با توجه به میزان باردهی این محصول و همچنین خصوصیات برتر آن ، استفاده از نهال بادام خوشه ای آذر بسیار مقرون به صرفه و مناسب خواهد بود.

نهال بادام خوشه ای آذر

خصوصیات نهال بادام خوشه ای آذر :

خصوصیات درخت بادام خوشه ای آذر بسیار منحصر بفرد می باشد. این نهال نیز مانند مابقی نهالها از خصوصیات برتر و ویژه ای برخوردار است که سبب خرید آن توسط باغداران خواهد شد. از جمله خصوصیات آن می توان به ارتفاع درخت اشاره نمود. ارتفاع نهال بادام خوشه ای آذر اغلب قابلیت رشد تا میزان 6 الی 8 متر را در بر خواهد داشت. اما کمتر نهالی تا این میزان رشد خواهد نمود. زیرا بیشتر این نهالها به صورت دیم کاشته می شوند و از رشد کمتری برخوردار هستند. این نهال به عنوان نهال دیر گل معروف است از این رو نسبت به سرمای بهاره از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

نهال بادام خوشه ای آذر

شرایط محیط کاشت:

عوامل بسیاری بر روی رشد این محصول اثر گذار خواهند بود. انتخاب بستر مناسب برای رشد ایده آل از مهمترین عوامل موثر در رشد نهال بادام خوشه ای آذر خواهد بود. خاک مناسب برای رشد این نهال باید از زهکشی مطلوبی برخوردار باشد. اغلب خاکهای مناسب برای این نهال ، خاکهای لومی ، شنی و یا رسی خواهند بود. تحمل خاکهای اسیدی ، خنثی و یا قلیایی در این نهالها بسیار قابل توجه می باشد. عمق مناسب خاک نیز در رشد گیاه موثر هستند. ریشه های این نهال به صورت عمودی رشد نموده و به عمق مناسبی نیاز خواهند داشت. شرایط اقلیمی نیز می تواند بر روی رشد این نهالها اثر گذار باشد. تحمل سرمای زمستان در این نهال ها اغلب تا دمای 20 درجه زیر صفر خواهد بود. همچنین تحمل گرمای تابستان نیز در این درختان قابل توجه خواهد بود .این درختان گرما و خشکی را به خوبی تحمل می نمایند ، اما در رطوبت نه تنها از محصول با کیفیتی برخوردار نخواهند بود ، بلکه به ندرت از بین خواهند رفت.

نهال بادام خوشه ای آذر

عملکرد درخت در هکتار :

همانطور که گفته شد میزان باردهی درخت بسیار چشمگیر و مناسب می باشد. اما این میزان باردهی درخت بستگی به رفع نیازهای درخت و رسیدگی به نهال خواهد داشت. نیاز به آبیاری از نیازهای اساسی هر گیاه و نهالی خواهد بود. نیاز به آبیاری در نهال بادام خوشه ای آذر در هر هکتار در حدود 6 الی 8 هزار متر مکعب خواهد بود. بسیاری از باغداران نهال بادام خوشه ای آذر را به صورت دیمی می کارند. این عمل باغداران بسیار ریسک پذیر خواهد بود. نیاز به سم پاشی نیز می تواند بر تولیدات تاثیرات مثبتی داشته باشد. درخت بادام همواره در معرض برخی از عفونت های قارچی قرار خواهد گرفت. برای از بین بردن و یا جلوگیری از بوجود آمدن آنها ، نیاز به سم پاشی مناسبی وجود خواهد داشت.

نهال بادام خوشه ای آذر

نحوه کاشت محصول :

برای کاشت نهال بادام خوشه ای آذر باید به فواصل کاشت ، دقت ویژه ای نمود. در نظر گرفتن فواصل کاشت 7 *7 و یا 6*6 بسیار مناسب و ایده آل خواهد بود. این فواصل نه تنها در عملکرد درخت در هکتار موثر خواهند بود، بلکه سبب می شوند که باغدار با تسلط بیشتری اقدام به هرس نمودن این درختان نماید. استفاده از گرده افشان فرانسیس برای کیفیت بهتر باردهی بسیار ایده آل و مناسب می باشد. عمر مفید در این نهال اغلب 35 الی 45 سال خواهد بود.

نهال بادام خوشه ای آذر

خصوصیات میوه در نهال بادام خوشه ای آذر :

رنگ میوه در این درختان در ابتدا پوسته ای سبز رنگ خواهد بود. این پوسته زمانی که از میوه جدا می شود، پوسته ی دیگری پدیدار خواهد شد. پس از جدا نمودن این پوسته نیز میوه از پوست قهوه ای رنگی برخوردار می باشد. تاریخ رسیدن میوه در این نهال ،شهریور ماه خواهد بود. میوه ی این نهالها اغلب از پوسته کاغذی برخوردار هستند که جدا سازی آن بسیار ساده صورت می پذیرد.  

بهترین و پر بازده ترین نهال های بادام را در نهاستان پالیز (سعید قاسمی) سفارش دهید
همانطور که در این مقاله خواندید، انتخاب بهترین و پر بازده ترین درخت بادام بهترین انتخاب برای باغ بادام است. نهال های بادام پربازده نقش بسیار مهمی برای توسعه و کارآفرینی در حوزه کشاورزی میباشد. انتخاب برترین و پربازده ترین نهال بادام خیال شما را بابت توسعه باغ بادام راحت میکند. نهالستان پالیز با تولید باکیفیتترین و برترین نهال های بادام ,نهال بادام آذر ,نهال بادام تونو ,نهال بادام مامایی ,نهال خوشه ای ,نهال بادام شکوفه ,نهال بادام  منقا,نهال بادام  پسته ای,آماده خدمترسانی به مشتریان عزیز است.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید نهال بادام میتوانید با شماره 09021832393 تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

نهال بادام مامایی ؛ رقمی ایرانی از بادام با کیفیت بالا و دارای حدود 50 درصد مغز بادام

SAJJAD بازدید : 1 پنجشنبه 09 ارديبهشت 1400 نظرات ()

نهال بادام مامایی ؛ رقمی ایرانی از بادام با کیفیت بالا و دارای حدود 50 درصد مغز بادام

خصوصیات  نهال بادام مامایی

یکی از ارقام بادام، که در نوع خود دارای مشتریان و مخاطبان زیادی است، نهال بادام مامایی است. این نهال از نوع بادام هایی است که در ایران، به صورت خودرو رشد می کنند و در برخی از جنگل ها، این گونه هزاران سال است که به حیات خود ادامه می دهد. نهال بادام مامایی ، بومی ایران است و از این کشور به مناطق دیگر جهان هم صادر می شود.

 

این نهال را درسته ی ارقامی از درختان با خصوصیت باردهی ناسازگار ، قرار می دهند

نهال بادام مامایی از نوع نهال هایی است که عادت به باردهی بر روی شاخه های اسپور ، دارد. این نهال را درسته ی ارقامی از درختان با خصوصیت باردهی ناسازگار ، قرار می دهند.

شرایط محیط کاشت

رشد نهال بادام مامایی ، بالا است و به راحتی می توان در سال اول کاشت آن ، شاهد به بار نشستن هر چند کم و معدود آن بود. بی نظیرترین انواع درخت بادام مامایی را می توان، در جنگل های کردستان یافت. جایی که مامن و زادگاه این بادام بسیار با کیفیت است. اما به طور کلی،  بهترین محل کاشت این رقم در شهرهایی با آب و هوای معتدل رو به سرد یا دارای آب و هوای سرد و خشک است.

زمان گل دهی

زمان گل دهی نهال بادام مامایی ، مانند بیشتر درختان در فصل بهار است و در نوع خود ، یکی از زیباترین درختان شکوفای بهاری است. یکی از ویژگی های نهال بادام مامایی با توجه به دیر گل بودن آن؛ این است که در زمان گلدهی اش، می توان به این نتیجه رسید که فصل گل دهی درختان، آغاز شده است و نهال بادام مامایی و دیگر ارقام با کیفیت بسیار بالای بادام، در حقیقت مانند متر و سنجه ، برای به پایان رسیدن سرمای نامطلوب برای درختان ، و مرکبات است. از این رو ، این نهال به متر بهاری نیز معروف است.

تحمل سرمای زمستانی و تحمل گرمای تابستان

نهال بادام مامایی ، جهت آنکه گل دهی و جوانه دادن مناسبی را دارا باشد، نیاز به یک پریود زمستانی سرد ، به میزان میانگین 700 ساعت در دمایی پایین تر از 3 درجه سلسیوس نیاز دارد.

تحمل سرمای زمستانه  آن به حدود -20 درجه سلسیوس می رسد و در هوای گرم نیز عملکردی بسیار خوب از خود نشان می دهد. این نهال در صورت تدریجی بودن سرما و برودت محیط، نیاز به میزان قرار گیری بالاتری در برابر سرما دارد و گاه باید تا 800 ساعت یا بیشتر سرما ببیند تا بتواند عملکرد خوبی از خود ، نشان دهد.

خصوصیات درخت

 شاخه های اسپور و جانبی دسته های حدود 200 تا 300 گرمی به عمل می آیند ؛ را تحمل می نمایند و وزن آنها سبب شکست آنها نمی شود.

 

از دیگر ویژگی های نهال بادام مامایی ، دارا بودن مواد مغذی ضروری، خصوصا ویتامین های زیاد و بسیار واجب ، جهت بدن انسان است. از نظر گیاه شناسی نهال بادام مامایی ، در رده ی گل سرخیان و تیره ی بادامیان قرار می گیرند.فرمولوژی نهال بادام مامایی و میوه ی آن در مقایسه با دیگر ارقام، چندان متفاوت نیست و تنها تفاوت آن را می توان در کمی نوک تیز ، بودن این رقم دانست. رقم نهال بادام مامایی، از نوع پایه رویشی است.

 شاخه های اسپور و جانبی این درخت ، آنقدر قدرت دارند که بتوانند دسته های چند عددی این میوه که به طور متوسط، به طور میانگین در دسته های حدود 200 تا 300 گرمی به عمل می آیند ؛ را تحمل نمایند و وزن آنها سبب شکست آنها نشود.

گرده افشان

این نهال، برای باردهی به گرده افشان نیاز مبرم دارد و بهترین نوع گرده افشان برای این رقم، از نوع ربیع است.

رنگ میوه

نهال بادام مامایی و میوه آن دارای گوشتی آبدار و بسیار شفاف شیرین است. ممکن است بر اثر تلقیح طبیعی برخی از گونه های جهش یافته بادام مامایی، شاهد بارور بودن دوقلوی این، میوه باشید که از تراکم نره های طبیعی حاصل از جابه جایی طبیعی، صورت می گیرد.

ارتفاع درخت

این درخت، تا ارتفاعی بین 6 تا 8 متر رشد می کند و دارای میوه ای متشکل از 43 درصد مغز است . درخت این میوه، دارای برگ هایی پر طراوت و شاداب است . قدرت کلروفیل سازی این درخت، در نوع خود مثال زدنی است. نهال بادام مامایی ، دارای چوبی با کیفیت و قدرتمند است.

فواصل کاشت

بهترین فاصله میانی بادام مامایی ،6 متر در 6 متر یا کمی بیشتر می باشد.

بهترین فاصله میانی بادام مامایی ،6 متر در 6 متر یا کمی بیشتر می باشد.

نیاز به آبیاری

به صورت تجربی می توان گفت در مناطق مستعد، همانند جنگل های کردستان و خصوصا در نشیب ها، این درخت به خوبی با آب باران آبیاری می شود. اما در صورت آبیاری مصنوعی، این درخت به میزان آبی بین 6 تا 8 هزار متر مکعب آب، در سال به ازای هر هکتار نیاز دارد.

تاریخ رسیدن میوه

نهال بادام مامایی ، از نوع زودبازده است و می توان انتظار رسیدن و برداشت آن را در میانه تابستان داشت.

 

بهترین و پر بازده ترین نهال های بادام را در نهاستان پالیز (سعید قاسمی) سفارش دهید
همانطور که در این مقاله خواندید، انتخاب بهترین و پر بازده ترین درخت بادام بهترین انتخاب برای باغ بادام است. نهال های بادام پربازده نقش بسیار مهمی برای توسعه و کارآفرینی در حوزه کشاورزی میباشد. انتخاب برترین و پربازده ترین نهال بادام خیال شما را بابت توسعه باغ بادام راحت میکند. نهالستان پالیز با تولید باکیفیتترین و برترین نهال های بادام ,نهال بادام آذر ,نهال بادام تونو ,نهال بادام مامایی ,نهال خوشه ای ,نهال بادام شکوفه ,نهال بادام  منقا,نهال بادام  پسته ای,آماده خدمترسانی به مشتریان عزیز است.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید نهال بادام میتوانید با شماره 09021832393 تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

مهمترین خصوصیات درخت نهال بادام تونو؟

SAJJAD بازدید : 1 پنجشنبه 09 ارديبهشت 1400 نظرات ()

مهمترین خصوصیات درخت نهال بادام تونو؟

منشاء اصلی نهال بادام تونو کشور ایتالیا بوده. طعم و مغز این گونه بادام نسبت به سایر بادام ها کیفیت بیشتری دارد. این نوع بادام مناسب ترین رقم بادام برای مناطقی سردسیر با یخبندان طولانی مدت است. برای آشنایی با این نوع بادام سعی می کنیم در این مطلب به دو بخش اصلی یعنی؛ مهمترین خصوصیات و در بخش دوم به نحوه رسیدگی و عمل آوری این نوع بادام اشاره کنیم تا بیشتر با آن آشنا شوید.

مهمترین ویژگی نهال بادام تونو

عمر مفید: با توجه به بررسی های به عمل آمده در این خصوص میزان عمر مفید نهال بادام تونو حدود ۳۰ تا ۴۰ متغیر است. این میزان بستگی به شرایط محیطی باغ شما دارد و ممکن است بیشتر و یا کمتر باشد.

رنگ میوه: معمولا میوه اینگونه از بادام ها ب رنگ قهوه ای روشن است. محصول این نوع درخت شامل ویتامین های زیادی است برای همین می توان از سراسر فروشگاه های مواد غذایی آن را تهیه کرد.

تاریخ رسیدن میوه: نهال بادام تونو زود بازده بوده و معمولا از سال اول کاشت به بار می نشیند و در سال پنجم کاشت به توجیه اقتصادی می رسد. گل های این نوع درخت صورتی رنگ بوده و در فصل بهار قبل از باز شدن جوانه های برگ گل ای آن ظاهر می شود. تاریخ رسیدن میوه و برداشتن آن نیز در شهریور ماه اتفاق می افتد.

نهال بادام تونو

ارتفاع درخت: میزان رشد این نوع از بادام به عوامل متعددی بستگی دارد، به عنوان مثال شرایط و موقعیت مناسب، اگر این شرایط برای درخت مهیا شده باشد ارتفاع درخت به ۶ الی ۸ متر می رسد، اما این میزان در کشور ما با از ۴ متر تا ۶ متر متغیر است.

میزان باردهی درخت: میزان باردهی نهال بادام تونو در هر هکتار حدود ۴ تن گزارش شده است؛ یعنی ۵۰ الی ۷۰ کیلو با پوست چوبی آن در هر درخت- این گونه از بادام معمولا از سال اول، دوم و سوم شروع به باردهی می کند و از سال ۵ به حالت اقتصادی تبدیل می شود.

نهال بادام تونو

میزان باردهی درخت و عملکرد درخت در هکتار: با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی میزان برداشت محصول متغیر است، اما در ازای ۵۰۰ اصله نهال بادام تونو در هر هکتار عملکردی بیش از ۴ تن را داراست.

تحمل سرمای زمستانی و تحمل گرمای تابستان: همان طوری که می دانید درخت بادام در شرایط آب و هوای مدیترانه ای به خصوص در مناطقی که دارای تابستان های گرم و خشک و زمستان ملایم هستند به خوبی رشد می کند، اما نهال بادام تونو بر خلاف گونه های دیگر در مناطقی که زمستان های سردی داشته باشد، بیشتر رشد می کند تا نیاز سرمایی آن رفع شود. این گونه از بادام ها به حدود ۵۰۰-۱۰۰ ساعت دمای صفر تا ۷ درجه سانتیگراد در طول سال نیاز دارد.

شرایط محیط کاشت: نهال بادام تونو را می تواند در اغلب خاک ها پرورش داد و محصول مناسبی را از آن برداشت نمود. این درخت حساسیت مخصوصی ندارد.

فواصل کاشت: فواصل کاشت نهال بادام تونو نیز مانند بادام فرانیس و نیز بسته به موقعیت زمین و شرایط بارندگی ۵*۴ در زمین های بدون شیب می باشد و در هر هکتار می توان حدود ۵۰۰ اصله از این نهال را کشت کرد.

نیاز به آبیاری: برای رشد و باردهی خوب درخت بادام نیاز است تا به صورت مرتب و به موقع آن را آبیاری کرد و نیاز آن را رفع نمود. میزان آبیاری این نوع درخت در فصل مختلف سال و شرایط اقلیمی و آب و هوایی متغیر است، اما روشی که برای آن مرسوم است، این است که به ازای هر روز از فصول بهار دو لیتر و برای فصل های تابستان در ازای هر روز ۳ لیتر آب برای نهال بادام تونو در نظر گرفته شود.

نحوه هرس نهال بادام تونو

نیاز به سمپاشی: بهترین زمان برای کوددهی و سمپاشی این درخت از اواسط پاییز تا اواخر زمستان است؛ و میزان سمپاشی آن، در هر هکتار ۵ تن کود پوسیده دامی است. بهترین کود برای نهال بادام تونو کود حیوانی است و هیچ گونه آسیبی به درخت وارد نمی شود و در رشد و ایمنی درخت بسیار سودمند است.

هرس: برای هرس و فرم دهی این درخت بهتر است که در اواخر تابستان و نیز برای هرس باردهی را در اواخر پاییز و اواخر زمستان انجام دهید.

بهترین و پر بازده ترین نهال های بادام را در نهاستان پالیز (سعید قاسمی) سفارش دهید
همانطور که در این مقاله خواندید، انتخاب بهترین و پر بازده ترین درخت بادام بهترین انتخاب برای باغ بادام است. نهال های بادام پربازده نقش بسیار مهمی برای توسعه و کارآفرینی در حوزه کشاورزی میباشد. انتخاب برترین و پربازده ترین نهال بادام خیال شما را بابت توسعه باغ بادام راحت میکند. نهالستان پالیز با تولید باکیفیتترین و برترین نهال های بادام ,نهال بادام آذر ,نهال بادام تونو ,نهال بادام مامایی ,نهال خوشه ای ,نهال بادام شکوفه ,نهال بادام  منقا,نهال بادام  پسته ای,آماده خدمترسانی به مشتریان عزیز است.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید نهال بادام میتوانید با شماره 09021832393 تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

نهال بادام علی بالام

SAJJAD بازدید : 2 پنجشنبه 09 ارديبهشت 1400 نظرات ()

نهال بادام علی بالام

دربین نهال های موجود در بازار نهال بادام علی بالا یکی از بهترین ها به حساب می‌آید. پوست میوه ی این درخت کاغذی است. بنابراین خریداران، علاقه ی زیادی به خرید و استفاده از این نهال نشان داده اند. میوه ی این درخت بسیار خوشمزه است و در مصارف بسیار زیادی استفاده میشود. اگر قصد خرید نهال علی بالا را دارید حتما مقاله ی زیر را تا انتها بخوانید.

بهترین و پر بازده ترین نهال های بادام را در نهاستان پالیز (سعید قاسمی) سفارش دهید
همانطور که در این مقاله خواندید، انتخاب بهترین و پر بازده ترین درخت بادام بهترین انتخاب برای باغ بادام است. نهال های بادام پربازده نقش بسیار مهمی برای توسعه و کارآفرینی در حوزه کشاورزی میباشد. انتخاب برترین و پربازده ترین نهال بادام خیال شما را بابت توسعه باغ بادام راحت میکند. نهالستان پالیز با تولید باکیفیتترین و برترین نهال های بادام ,نهال بادام آذر ,نهال بادام تونو ,نهال بادام مامایی ,نهال خوشه ای ,نهال بادام شکوفه ,نهال بادام  منقا,نهال بادام  پسته ای,آماده خدمترسانی به مشتریان عزیز است.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید نهال بادام میتوانید با شماره 09021832393 تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

نهال بادام منقا

SAJJAD بازدید : 2 پنجشنبه 09 ارديبهشت 1400 نظرات ()

نهال بادام منقا

سوالی که برای باغداران در ابتدای احداث باغ پیش می‌آید این است که چه نهالی برای کاشت در باغ مناسب است؟ سوال بسیار خوبی است. پاسخ آن ارتباط دقیقی با محل احداث باغ شما دارد. باید ابتدا یک سری آزمایشات دقیق درباره ی وضعیت آب و هوایی و خاک و ارتفاع از سطح دریا و… بدست بیاوریم و بر اساس آنها تصمیم بگیریم کدام نهال برای باغ ما مناسب تر است. نهال بادام منقا زودگل یکی از انواع نهال های باکیفیت بادام است. که میتواند خود را با اکثر خاک ها و آب و هواها تطبیق دهد. اگر قصد خرید نهال بادام منقا زودگل را دارید، حتما مقاله ی زیر را تا انتها بخوانید.

بهترین و پر بازده ترین نهال های بادام را در نهاستان پالیز (سعید قاسمی) سفارش دهید
همانطور که در این مقاله خواندید، انتخاب بهترین و پر بازده ترین درخت بادام بهترین انتخاب برای باغ بادام است. نهال های بادام پربازده نقش بسیار مهمی برای توسعه و کارآفرینی در حوزه کشاورزی میباشد. انتخاب برترین و پربازده ترین نهال بادام خیال شما را بابت توسعه باغ بادام راحت میکند. نهالستان پالیز با تولید باکیفیتترین و برترین نهال های بادام ,نهال بادام آذر ,نهال بادام تونو ,نهال بادام مامایی ,نهال خوشه ای ,نهال بادام شکوفه ,نهال بادام  منقا,نهال بادام  پسته ای,آماده خدمترسانی به مشتریان عزیز است.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید نهال بادام میتوانید با شماره 09021832393 تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

نهال بادام اسرائیلی

SAJJAD بازدید : 2 پنجشنبه 09 ارديبهشت 1400 نظرات ()

نهال بادام اسرائیلی

به علت قرار گیری کشور در منطقه ی خاص جغرافیایی، نهال بادام اسرائیلی در دسته ی نهال های پرسود در کشور عزیزمان است. نهال بادام اسرائیلی در شرایط آب و هوایی بسیار گرم و بسیار سرد، مقاوم است. حتی در شرایطی که آب به اندازه ی کافی برای رشد درختان وجود ندارد، این نهال میتواند رشد کرده و به شما ثمره بدهد.  اگر قصد خرید نهال بادام اسرائیلی را دارید حتما مطلب زیر را تا انتها بخوانید.

بهترین و پر بازده ترین نهال های بادام را در نهاستان پالیز (سعید قاسمی) سفارش دهید
همانطور که در این مقاله خواندید، انتخاب بهترین و پر بازده ترین درخت بادام بهترین انتخاب برای باغ بادام است. نهال های بادام پربازده نقش بسیار مهمی برای توسعه و کارآفرینی در حوزه کشاورزی میباشد. انتخاب برترین و پربازده ترین نهال بادام خیال شما را بابت توسعه باغ بادام راحت میکند. نهالستان پالیز با تولید باکیفیتترین و برترین نهال های بادام ,نهال بادام آذر ,نهال بادام تونو ,نهال بادام مامایی ,نهال خوشه ای ,نهال بادام شکوفه ,نهال بادام  منقا,نهال بادام  پسته ای,آماده خدمترسانی به مشتریان عزیز است.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید نهال بادام میتوانید با شماره 09021832393 تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

نهال بادام اسکندر

SAJJAD بازدید : 1 پنجشنبه 09 ارديبهشت 1400 نظرات ()

نهال بادام اسکندر برای باغدارانی که مایل اند از باغ خود بهترین بهره را ببرند بسیار پرسود است. این نهال در فصل بهار گل میدهد و از همان سال های اول کاشت نیز به شما محصول با کیفیت میدهد. این درخت بیشتر مناسب مناطق گرم و خشک است اما در اکثر زمین ها قابل کشت است. بهتر است در اواخر پاییز نهال بادام اسکندر را بکارید تا بهترین نتیجه را از آن برداشت کنید. در کاشت نهال بادام اسکندر دقت کنید که علاوه بر رعایت فاصله کاشت مناسب باید به فرم مربعی کاشته شود. اگر قصد خرید نهال بادام اسکندر را دارید، حتما مطلب زیر را تا انتها بخوانید.

بهترین و پر بازده ترین نهال های بادام را در نهاستان پالیز (سعید قاسمی) سفارش دهید
همانطور که در این مقاله خواندید، انتخاب بهترین و پر بازده ترین درخت بادام بهترین انتخاب برای باغ بادام است. نهال های بادام پربازده نقش بسیار مهمی برای توسعه و کارآفرینی در حوزه کشاورزی میباشد. انتخاب برترین و پربازده ترین نهال بادام خیال شما را بابت توسعه باغ بادام راحت میکند. نهالستان پالیز با تولید باکیفیتترین و برترین نهال های بادام ,نهال بادام آذر ,نهال بادام تونو ,نهال بادام مامایی ,نهال خوشه ای ,نهال بادام شکوفه ,نهال بادام  منقا,نهال بادام  پسته ای,آماده خدمترسانی به مشتریان عزیز است.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید نهال بادام میتوانید با شماره 09021832393 تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

نهال بادام پسته ای

SAJJAD بازدید : 1 پنجشنبه 09 ارديبهشت 1400 نظرات ()

نهال بادام پسته ای یک نهال نسبتا مقاوم است که برای کشت در اکثر زمین ها مناسب است. حتی زمین هایی که هیچ درختی در آن قادر به رشد و محصول دهی نیست. این نهال میتواند با بیشتر شرایط آب و هوایی سازگار شود در نتیجه یک راه حل اقتصادی برای کسانی است که میخواهند از باغ خود بهترین بهره وری را داشته باشند. از طرفی کاشت نهال بادام پسته ای احتیاج به سرمایه ی زیاد یا خرید ماشین آلات سنگین ندارد همه ی این عامل ها سبب شده تا باغداران علاقه مند به خرید نهال بادام پسته ای بشوند. در این بخش میخواهیم مشخصات نهال بادام پسته ای را برای شما شرح بدهیم.

بهترین و پر بازده ترین نهال های بادام را در نهاستان پالیز (سعید قاسمی) سفارش دهید
همانطور که در این مقاله خواندید، انتخاب بهترین و پر بازده ترین درخت بادام بهترین انتخاب برای باغ بادام است. نهال های بادام پربازده نقش بسیار مهمی برای توسعه و کارآفرینی در حوزه کشاورزی میباشد. انتخاب برترین و پربازده ترین نهال بادام خیال شما را بابت توسعه باغ بادام راحت میکند. نهالستان پالیز با تولید باکیفیتترین و برترین نهال های بادام ,نهال بادام آذر ,نهال بادام تونو ,نهال بادام مامایی ,نهال خوشه ای ,نهال بادام شکوفه ,نهال بادام  منقا,نهال بادام  پسته ای,آماده خدمترسانی به مشتریان عزیز است.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید نهال بادام میتوانید با شماره 09021832393 تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

تعداد صفحات : 3

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 30
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 7
 • آی پی دیروز : 2
 • بازدید امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1
 • بازدید ماه : 1
 • بازدید سال : 57
 • بازدید کلی : 57